• Linkek - 18 db

Real Madrid fan klub vezetője

Hírek

Ezt a témát Szabó Katalin indította 16 éve

Valóságos válogatott meccsdömping alakult ki hétvégén, amikor a jövő évi Európa-bajnokság selejtezőinek újabb fordulóját bonyolították le. Nem egy Real Madrid-játékos is érdekelt volt a találkozókon, köztük Sergio Ramos, Iker Casillas és Cristoph Metzelder is, akik egyaránt remek produkciót nyújtottak a spanyol, illetve a német nemzeti csapat soron következő mérkőzésén. Nagy várakozás előzte meg a Dánia-Spanyolország mérkőzést. A három pontot végül a vendégek szerezték meg, a piros-fehérek ugyanis 3-1 arányban győzedelmeskedtek az északi országban. Fontos megjegyezni, hogy a három találat közül a másodikat Sergio Ramos szerezte.

Hozzászólások eddig: 10

Új hozzászólás

A hozzászólás hossza legfeljebb háromezer karakter lehet

Ez egy válasz üzenetére. mégsem

Szabó Katalin üzente 16 éve

Hengerelt a Real MadridA gólkülönbséget illetően hatalmas meglepetést hozott a ma esti Valencia-Real Madrid mérkőzés, melyet csak a találkozó előtt lehetett rangadó jelzővel illetni. Bernd Schuster csapata ugyanis valósággal padlóra küldte ellenfelét, s 5-1 arányban győzött a Mestallában, egy roppant könnyű, tulajdonképpen sima mérkőzésen. A Real Madrid tökéletes futballt mutatott be ezen az este, és ebben a szezonban már másodszor rúgott öt gólt idegenben. Érdekes, hogy az áldozat ismételten egy Turia-parti alakulat volt. Részletek holnap. Valencia – Real Madrid 1-5 (0-4) Valencia, Camp de Mestalla (50.000 néző, teljes teltház) Gólok: Angulo (59. perc) ill. Raúl (1. perc), Van Nistelrooy (25. perc, 36. perc), Sergio Ramos (30. perc) és Robinho (65. perc)

Válasz

Ronald Koeman a Valencia új edzője!

Válasz

Ma 21 órától: Valencia - Real Madrid (tévé: Sport Klub). Szombaton, 22 órától: Sevilla - Real Madrid (tévé: Sport1).

Válasz

A hírek szerint Vicente Del Bosque és Fabio Capello is eséllyel pályázik a Valencia kispadjára.

Válasz

2010-ben a Bernabéuban rendezhetik a BL döntőjétNégy stadion mellett ötödikként a Santiago Bernabéu stadion is kandidál a 2010-es Bajnokok Ligája finálé megrendezésének jogára. A Real Madrid stadionjában már meglehetősen rég rendeztek európai kupadöntőt, így igen jó esély van arra, hogy a 2008. márciusi eredményhirdetésen a spanyol főváros elsőszámú stadionja legyen a befutó. A Bernabéu mellett még a Müncheni Fusball Aréna, a valenciai Camp de Mestalla, a berlini Olimpiai stadion, valamint a londoni Wembley pályázik a 2010-es finálé megrendezésére, s már ebből is kitűnik, hogy rossz döntést nem igen hozhatnak az UEFA illetékesei, ugyanis valamennyi futballaréna ötcsillagos minősítést mondhat magáénak. Jelen pillanatban bármiféle esélylatolgatásba időpazarlás lenne belemenni, egyelőre csak az biztos, hogy 2008-ban a moszkvai Luzsnikij stadionban rendezik a legrangosabb európai kupa döntőjét, 2009-ben pedig a római Olimpico fog otthonául szolgálni a rangos eseménynek.

Válasz

Valóságos csemege vár azokra, akik holnap este megtekintik a spanyol első osztály 10. játéknapjának leginkább kiemelkedő mérkőzését, a Valencia-Real Madrid összecsapást. Ahogy az lenni szokott, a statisztikusok ezúttal is próbálják előrevetíteni a rangadó lehetséges kimenetelét. Az alábbiakban többek közt a holnapi mérkőzés statisztikai szempontú elemzésével foglalkozunk.

Válasz

Real Madrid - Deportivo 3-1: A csékák hozták a meccsetMegszerezte hetedik győzelmét is a Real Madrid ebben a szezonban, vasárnap koraeste ezúttal a Deportivo nem tudott mit tenni a királyi gárda második félidei játékával. Bernd Schuster csapata ahogy azt már igen gyakran megtette ebben a szezonban, az első félidőt tulajdonképpen átaludta, a második játékrészben viszont mindenképp jobb teljesítményt nyújtott, s ha nem is könnyed, de összességében megérdemelt győzelmet aratott a szervezetten futballozó Deportivo ellen.  Real Madrid: Casillas; Salgado, Metzelder, Ramos, Marcelo; Gago, Guti, Robinho (Balboa, 90. perc), Higuaín (Sneijder, 45. perc); Saviola (Raúl, 65. perc) és Van Nistelrooy. Deportivo: Aouate; Manuel Pablo, Piscu, Coloccini, Filipe; Juan Rodríguez (Bodipo, 73. perc), Sergio, De Guzmán (Taborda, 86. perc), Guardado; Verdú és Xisco (Riki, 61. perc). Játékvezető: Clos Gómez (Aragóniai Bírótestület) Gólok: 1. perc Xisco (0-1), 6. perc Van Nistelrooy (1-1 – tizenegyesből), 78. perc Raúl (2-1), 89. perc Robinho (3-1) Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu stadion (78.000 néző, közel teltház)

Válasz

Real Madrid-Olympiakos 4:2  Messze nem meggyőző játékkal, még a vártnál is nehezebb győzelmet aratott a Real Madrid a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. Tegnap este az Olympiakos ellenében egy kifejezetten izgalmas, mondhatni körömrágós kilencven percet követően arattak 4-2-es győzelmét Raúlék úgy, hogy a vendégek csaknem nyolcvan percen át emberhátrányban futballoztak, ennek ellenére megvolt az esélyük a pontszerzésre. A Real Madrid győzelméből oroszlánrészt vállalt Robinho, aki két góllal és egy gólpasszal járult hozzá a hazai győzelemhez, aminek köszönhetően Bernd Schuster fiai már hét ponttal állnak a csoportban, s igen jó helyzetben vannak a továbbjutást illetően. A hétvégén az Espanyol ellen első vereségét szenvedte el a királyi gárda az új idény során, az Olympiakos elleni mérkőzés tétje így egyebek mellett az akkori fiaskó feledtetése is volt. De nem csak ezért nevezhettük Madrid szempontból fontosnak az összecsapást, hanem azért is, mert egy esetleges győzelem nagy lépést jelentett volna a továbbjutás, illetve a csoportelsőség felé. A sok hiányzó mindenesetre nem könnyítette a királyi gárda eme törekvéseit, sérülés miatt nem csak Robben, Heinze és Pepe nem léphetett pályára, hanem még Cannavaro és Diarra sem állhatott csapata rendelkezésére. Ennek ellenére a találkozó fantasztikusan kezdődött a hazaiak számára, Raúl ugyanis már a 2. percben megszerezte a vezetést. Van Nistelrooy még elhibázta az adandó lehetőséget, a kipattanót viszont a Madrid csapatkapitánya a kapuba tessékelte, megszerezvén ezzel a mérkőzés első találatát. Viszont akárcsak a Werder Bremen vagy a Lazio ellenében, az öröm ezúttal sem tarthatott túl sokáig, hiszen öt perccel később a görögök némiképp váratlanul kiegyenlítettek. Djordjevic pazar cselekkel bolondította meg Michel Salgadót, középre ívelt labdáját pedig az a Galletti lőtte okos mozdulattal védhetetlenül Iker Casillas kapujába, aki még a Zaragoza színeiben, 2004-ben győztes gólt szerzett a Real Madrid elleni kupadöntőn. Még tíz perc sem telt el az összecsapásból, de máris két gólt láthatott a hazai publikum, mi több, a 12. percben még egy fontos esemény tette sűrűbbé az első negyedóra történéseit. Torosidis utolsó emberként szabálytalankodott a gólhelyzetben kilépő Van Nistelrooy-jal szemben, amiért a norvég játékvezető azonnal kiállította, tegyük hozzá, teljes joggal. Az emberelőnybe került hazai alakulat ezt követően kapuja elé szögezte ellenfelét, valósággal felbillent a pálya a Bernabéuban, a gól azonban csaknem akart összejönni, pedig a lehetőségek megvoltak. A 14. minutumban Guti puskázott el egy lehetőséget, a 31. percben pedig az ezúttal is kitűnő produkciót nyújtó Marcelo rövidsarokra tartó lövésénél kellett résen lennie a rutinos Nikopolidisnak. Az első játékrész hátralévő perceiben továbbra is a Madrid akarata dominált, mindazonáltal a hazaiak játékával messze nem lehetett elégedett a Bernabéu közönsége. Raúlék meglehetősen lassan járatták a játékszert, amihez egyrészt kellett az, hogy az Olympiakos teljesen beállt saját kapuja elé, másrészt sejteti, hogy elől ezúttal is a szükségesnél kevesebb mozgás volt a Real Madrid támadó játékában, nem beszélve arról, hogy talán Robinhót, Casillast és Marcelót leszámítva kiugró egyéni teljesítményt sem nagyon lehetett feljegyezni hazai oldalon. A 36. percben viszont könnyen gólt szerezhetett volna Schuster csapata, Sneijder beívelt labdájára Van Nistelrooy érkezett, azonban fejjel nem találta el jól a játékszert, így az elkerülte a görögök kapuját. Három perc volt még hátra az első félidőből, amikor Robinho is gólt szerezhetett volna, ám ezt a lehetőséget is elhibázta a spanyol alakulat, így negyvenöt perc után maradt az 1-1-es döntetlen. Következett a második játékrész, melyet rögtön egy Olympiakos gól nyitott. Egy beívelés után Julio César maradt teljesen üresen, s a brazil játékos annak rendje és módja szerint a kapuba juttatta a labdát. Óriási meglepetésre tíz emberrel is megszerezte a vezetést a vendég csapat, s ekkor csak azért nem lett teljes csalódottság úrrá a Bernabéu stadionban, mert a Real Madrid többek között az elmúlt szezonban is többször igazolta, hogy bárhonnan képes visszajönni. Az elkövetkezendőkben pedig jelentős javuláson esett át a Madrid játéka, s ha nem is könnyedén, de végül sikerült megtörni a roppant szilárdan védekező vendégeket. Kellett ehhez a pazar második félidőt produkáló Robinho, aki előbb a 67. percben fejjel egalizált, majd néhány perccel később kiharcolt egy tizenegyest, melyet azonban Ruud Van Nistelrooy az égbe lőtt. Lényeg viszont, hogy még viszonylag sok idő volt a három pont megszerzésére, s ekkora egyre inkább úgy látszott, hogy fejben bizony fáradnak a görögök, úgy tűnt, hogy a végig mezőnyfölényben játszó Real Madrid felőrölheti az emberhátrány miatt elsősorban mentálisan fáradó görög együttest. Mindenesetre a kontrákat azért továbbra sem adta fel az Olympiakos, s a 80. percben Djordjevic pontosan egy ilyen támadás végén került helyzetbe, Iker Casillas azonban a helyén volt, ezen a mérkőzésen nem először, de nem is utoljára. Bő hét perc volt még a rendes játékidőből, amikor a Real Madrid másodszor is megszerezte a vezetést a mérkőzésen, az érdem ezúttal is Robinhóé volt, aki ezúttal nem fejjel, hanem spiccel szerzett gólt, s módosította ezzel 3-2-re az eredményt. Fordulatos, roppant jó mérkőzést hozott a Real Madrid-Olympiakos összecsapás, melynek végén csak azért nem született meglepetés, mert a 91. percben Iker Casillas valami irgalmatlan nagy parádét mutatott be. A csereként beállt Darko Kovacevic háttal állva kapura húzta a labdát, amit azonban a blancók portása valahogy kiszedett a felső sarokból, tulajdonképpen két pontot szerezvén ezzel csapatának. S hogy a vége ne 3-2, hanem 4-2 legyen, arról a csereként beállt Javier Balboa gondoskodott a 93. percben, aki egy gyors kontratámadás után, Robinho átadását váltotta gólra. Ez volt az egyenlítői-guineai játékos első gólja a Bajnokok Ligájában, jó cserének bizonyult, s végképp megpecsételte az Olympiakos sorsát, amely egyébként minden dicséretet megérdemel, emberhátrányban is remekül futballoztak, s jelentős érdemük volt abban, hogy a Bernabéu stadionba kilátogató nézősereg egy emlékezetes mérkőzést láthatott. Mindenképp megemlítendő még, hogy bármennyire is nyögvenyelősre sikeredett a Madrid tegnapi győzelme, egyértelműen megérdemeltnek nevezhető, nem csak azért, mert négy gólt sikerült szerezniük, hanem azért is, mert hátrányból sikerült fordítani, egy kellemetlen stílusban futballozó ellenfél ellen, még ha az nagyon sokáig tíz emberrel is játszott. Bernd Schuster csapata megszerezte hetedik pontját is a csoportkörben, ezzel pedig jelentős lépéselőnybe került a többiekkel szemben, ami ebben az erőltetett menetben még jól jöhet a jövőre nézve. Két hét múlva pedig Görögországban akár matematikailag is be lehet biztosítani a kvalifikációt. A mérkőzés jegyzőkönyve Real Madrid: Casillas; Michel Salgado (Higuaín, 63. perc), Sergio Ramos, Marcelo; Robinho, Guti, Gago, Sneijder (Balboa, 81. perc); Raúl (Torres, 87. perc) és Van Nistelrooy. Olympiakos Pireus: Nikopolidis; Torosidis, Antzas, Julio César, Raúl Bravo (Zewlakow, 74. perc); Galletti, Patsatzoglou, Stoltidis, Ledesma (Nuñez, 85. perc), Djordjevic; Lualua (Kovacevic, 70. perc). Játékvezető: Tom Henning Ovrebo (norvég) Gólok: 2. perc Raúl (1-0), 7. perc Galletti (1-1), 47. perc Julio César (1-2), 67. perc Robinho (2-2), 83. perc Robinho (3-2), 93. perc Balboa (4-2) Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu stadion (65.000 néző) Sárgalapot Michel Salgado (29. perc), Robinho (64. perc) illetve Djordjevic (52. perc), Patsatzoglou (69. perc) és Galletti (75. perc) kapott, míg Torosidist a 12. percben egyből kiállították. A találkozón jelen volt Ramón Calderón, Alfredo Di Stéfano valamint Petros Kokkalis, a görögök általános-igazgatója, valamint a madridista.hu spanyolországi különítménye, akik a 3. sorból tekintették meg a történéseket. A csoport másik mérkőzésén a Werder 2-1-re nyert a Lazio ellen, s ezek után a következőképp áll a kvartett: 1. Real Madrid (7 pont), 2. Olympiakos (4 pont), 3. Werder Bremen (3 pont), 4. SS Lazio (2 pont).

Válasz

Primera División: a válogatott Espanyol-hősök most a Real skalpjára vadásznak!A válogatott mérkőzések miatt tartott kétheti szünetet követően a hétvégén a nyolcadik fordulóval folytatódik a spanyol labdarúgó-bajnokság. A szombati program számos érdekes mérkőzést ígér. A címvédő Real Madrid a remek formában lévő Espanyol otthonába látogat. A barcelonaiak válogatott játékosai oroszlánrészt vállaltak a spanyol nemzeti együttes Dániában aratott, 3-1-es Eb-selejtezős győzelméből, hiszen a három találatból kettőt Espanyol-játékos, Raúl Tamudo és Alberto Riera szerzett. A két csapat legutóbbi találkozója igazi gólparádét hozott: a Santiago Bernabéu Stadionban Walter Pandiani mesterhármast szerzett ugyan, a három pontot mégis a fantasztikusan hajrázó fővárosiak gyűjtötték be (4-3). Hasonlóan izgalmas csatára lehet számítani a Villarreal-Barcelona derbin is, mivel a tabella harmadik és második helyezettje találkozik egymással. A katalánok legutóbbi öt bajnokijukon diadalmaskodtak, míg a Villarreal a Real Madrid elleni botlást leszámítva már olyan csapatok skalpját gyűjtötte be, mint a Valencia és a Sevilla. A hazaiak szempontjából ugyanakkor érzékeny veszteség, hogy a házi gólkirály Giuseppe Rossi eltiltása miatt nem léphet pályára. A szezont rosszul kezdő Sevilla a még nyeretlen Levante otthonában kezdheti meg a felzárkózást, míg az egyformán BL-indulásban gondolkodó Atlético Madrid és Real Zaragoza egymással találkozik.

Válasz

Fabio Cannavaro a legjobbak között 2007-10-06 08:01, Forrás: www.realmadrid.com A FIFAPRO (Fédération Internationale des Associations de Footballers Professionnels), A Hivatásos Labdarúgók Nemzetközi Szövetsége bejelentette a World XI világválogatottat alkotó játékosok listáját. A játékosok szavazatai alapján csak egyetlen Real Madrid játékos került be a Világválogatottba a nyolc jelölt közül. Az Olasz kiválóság Fabio Cannavaro személyében, ezt főképpen a 2006 –os Németországi Világbajnokságon mutatott játékának köszönheti. További jelöltek a Real Madridból: Iker Casillas, Sergio Ramos, Van Nistelrooy, David Beckham és Roberto Carlos (az utóbbi két játékos az előző évad végén elhagyta a Klubot). FIFPRO VILÁGVÁLOGATOTT: Gianluigi Buffon (Olasz/ Juventus) Alessandro Nesta (Olasz/ AC Milan) Fabio Cannavaro (Olasz/ Real Madrid) John Terry (Angol/ Chelsea) Carles Puyol (Spanyol/ Barcelona) Cristiano Ronaldo (Portugál/ Manchester United) Kaká (Brazil/ AC Milan) Steven Gerrard (Angol/ Liverpool) Lionel Messi (Argentin/ Barcelona) Didier Drogba (Elefántcsont-part/ Chelsea) Ronaldinho (Brazil/ Barcelona)